• đ╗ĐÄđ┤đŞđŻđ░

Merhaba,

Discord üzerinde yapt─▒─č─▒n─▒z önerilerin chatin ak─▒┼čkanl─▒─č─▒ ile kayboldu─čunu gözlemledim. Kal─▒c─▒ olmas─▒ arac─▒l─▒─č─▒ ile HCLB hakk─▒nda istek ve önerilerinizi bu konu alt─▒ndan yazabilirsiniz.

• Da├şc

Haftal─▒k gol, asist, ve defans liderlerinin profillerine belli bir ölçekte puan i┼členmesi hakk─▒nda bir öneride bulunaca─č─▒m. Böylece lige yeni kat─▒lacak tak─▒mlar aras─▒ rekabet de artar ve bunun HCLB ye de katk─▒s─▒ olur diye dü┼čünüyorum.

• RizaL

Hp odalar─▒ aç─▒lmal─▒.Bu odalara girmek için belli bir puan belirlenmeli.

• MacTavish

Discord sunucumuzda bulunan #s─▒kça-sorulan-sorular k─▒sm─▒yla alakal─▒ bir öneri yapmak istiyorum.Baz─▒ Oda Adminlerinden de bu soruyu duydum.V3 big haritas─▒n─▒n aç─▒lmas─▒n─▒ sa─člayan kod olan
    "!v3harita" kodunu yukar─▒da belirtmi┼č oldu─čum bölüme eklenmesi gerekti─čini dü┼čünüyorum.Böylece hem bu koda daha h─▒zl─▒ ula┼č─▒labilir hem de yeni admin olan arkada┼člara da kolayl─▒k olur.

• Sosyopat

Admin arkada┼člardan güvendikleriniz düzgün insanlar─▒ veya eski olanlar─▒ eski admin yetkilerinin verilmesini öneriyorum çünkü ┼čuan biz adminlerde baz─▒ yetkiler yok ve bu konuda s─▒k─▒nt─▒ çekiyoruz , bir ┼čey yapam─▒yoruz. Mesela adam banlama , yeni üye yetkisi verme , vs vs. Daha radikal kararlar al─▒nmas─▒n─▒ istek ve arzular─▒mla öneriyorum. 

• ZYRAA

Haftal─▒k gol, asist, ve defans liderlerinin profillerine belli bir ölçekte puan i┼členmesi hakk─▒nda bir öneride bulunaca─č─▒m. Böylece lige yeni kat─▒lacak tak─▒mlar aras─▒ rekabet de artar ve bunun HCLB ye de katk─▒s─▒ olur diye dü┼čünüyorum.

• Marj

kodes +1

• Marj

kodes +1

• H2O

Daic +1

• Alfonso

Discord sunucusunda tak─▒m ar─▒yor k─▒sm─▒ de─čilde oyuncu ar─▒yorum k─▒sm─▒ olsa,tak─▒mlar tek tek oyuncu aramakla u─čra┼čmasa daha iyi olabilir direkt olarak tak─▒m─▒n tüm bilgilerini ve ihtiyaçlar─▒n─▒ yazar─▒z ilgilenen özelden yazar

• Wiaz

Daic +1

• DonTWorry

Biliyorum benden önceki arkada┼člar farkl─▒ farkl─▒ konulara de─činmi┼čler fakat ben de e─čer öyle bir sistem ayarlanabiliyorsa örnek vererek aç─▒klayaca─č─▒m: Bir ki┼či rakip tak─▒m─▒n kalesine ┼čut çekti ve top kaleciye çarpt─▒ veya kalecinin vuru┼čuyla içeri girdi. Bu tür durumlarda gol ┼čutu çeken ki┼čiye de─čil kaleciye ,yani defans oyuncusuna, say─▒l─▒yor. Bunun olmamas─▒n─▒ en az─▒ndan çarpma durumunda og say─▒lmamas─▒n─▒ talep ediyorum vuru┼ču yazd─▒m ama genede og say─▒labilecek nitelikte oldu─ču için yazmad─▒m sayabilirsiniz.

Te┼čekkürler.

• FuRY

Kodes +1

• SARA

Kodes  +1

• Just

Just +1, oh wait ben bi┼čey yazmam─▒┼č─▒m ki

• Da├şc

Ligde maç oynanan haftalar için her hafta "haftan─▒n golü, asisti veya kurtar─▒┼č─▒" seçimi yap─▒labilir. Lige de renk kataca─č─▒n─▒ dü┼čünüyorum.

• -R.Quarejma-

Antreman Odalar─▒ Aç─▒ls─▒n Art─▒k 

• ╬╣đ╝p╬▒ct├╣s­čĺľ

tak─▒m dcleri kals─▒n ama hz yapmak isteyen tak─▒mlar için 2 tane hz odas─▒ aç─▒ls─▒n (bunlar sürekli ┼čifreli olsun ve odalar─▒n ┼čifresi sadece tüm tak─▒m kaptanlar─▒na verilsin) hz yapacak tak─▒mlar bu odalarda yaps─▒nlar public odalar ise oynamak isteyen oyunculara kals─▒n xd

• Krebya

Sinaaa─čn zlatan─▒n dedi─či do─čru odalar─▒n hepsini publice vermektense dcye ait Bi tak─▒m odalar─▒n bulunmas─▒ fikrini bende destekliyorum odalar dolu ama içi bo┼č oluyor öteki türlü 

• Obyvante

Resmi Haxball Club Discord sunucusunda "┼×ikayetler" ad─▒ alt─▒nda bir kanal aç─▒labilir. Genellikle odalar hakk─▒nda ┼čikayetleri(Oda içi kavga, küfür, oyunbozanl─▒k vs.) kapsayabilir.

• dwayne

Tak─▒mlara özel kanallar aç─▒lmas─▒ ile birlikte kimin hangi odada oldu─čunu bilemememiz gibi bir durum var. Daha önceden de söylenmi┼čti. Buna çözüm olarak Discord sunucusunda herkesin hangi odada oldu─čunu bildirmesi için aç─▒lm─▒┼č bir yaz─▒ bölümü olmal─▒ ve tak─▒m kanallar─▒nda bulunan her admin hangi odada oldu─čunu bu bölüm üzerinden bildirmeli. Bu ┼čekilde sorun çözülebilir.. Sohbet alan─▒ da i┼čgal edilmemi┼č olur. 

• J├ÂnT├╝rk

HAXBALL CLUB MOB─░L UYGULAMASI  

• đ╗ĐÄđ┤đŞđŻđ░

-R.Quarejma- ve figueroa'in istekleri gerçekle┼čtirildi.

• ┼íubw├óy

─░statistiklerin siteye minimum sürede yans─▒mas─▒ için bot üyelerin silinmesini talep ediyorum. En basitinden DC'de 8-9 tane AsenJo var. Bildi─čime göre üyeler çok oldu─čundan taramas─▒ çok sürüyor ve istatistikler geç yans─▒yor. Bu olursa iyi olur.

• J├ÂnT├╝rk

oda adminlerinin herekse a─▒k sesli kanalrra da olamy─▒┼č─▒ odalarda bi düzensizlik yaratd─▒─č─▒ a┼čikar bunun için tak─▒m odalar─▒nda bulunan oda admnileri için bir yaz─▒ kanal─▒ aç─▒l─▒p girdi─či zaman  ODA #7 AKT─░F G─░R─░┼× YAPTIM ç─▒k─▒┼č yapt─▒─č─▒zaman ODA #7 ÇIKI┼× YAPTIM ┼čeklinde yazarsa daha da düzene oturtulur böylece üyeler daha rahat ve adminerlin gözetimi alt─▒nda oynam─▒┼č olur

• Kiichi

Yap─▒lmas─▒ ne kadar mümkün bilmiyorum ama akl─▒mda kalmamas─▒ için söylemek istiyorum.Discord kanallar─▒nda X ki┼či ┼ču oyunu oynuyor gibi , HCLB kanal─▒nda ki┼čilerin yan─▒nda 3.odada oynuyor tarz─▒nda bir uygulama yap─▒labilir mi merak ediyorum.Böylece kimlerin hangi odada oynad─▒─č─▒n─▒ görmemiz daha kolay olur.

• Da├şc

HCLB discordunda “Türkiye Süper Ligi” konu┼čulmas─▒n─▒n yasaklanmas─▒n─▒ öneriyorum. Ya┼čad─▒─č─▒m─▒z ülkenin Türkiye oldu─čunun fark─▒nda olal─▒m. Hangi platform olursa olsun futbol konu┼čulunca daima kar┼č─▒t görü┼čler çat─▒┼č─▒yor, tats─▒zl─▒klar ya┼čan─▒yor. Bunu kal─▒c─▒ olarak önlemenin tek yolu bu maalesef. ─░ki taraf da sayg─▒ gösterse de görü┼čler farkl─▒ oldu─ču için bir zamandan sonra sayg─▒ da önemini yitiriyor bu konuda..

• MacTavish

Ben bu konuyla ilgili bir öneri zaten yapm─▒┼čt─▒m ancak yinelemek istiyorum.Sebep olarakta son zamanlarda bu harita kodunun s─▒kça sorulmas─▒.V3 ve Mrs  haritas─▒n─▒n aç─▒lmas─▒n─▒ sa─člayan kod olan
    "!v3harita" kodunu #s─▒kça-sorulan-sorular bölümüne eklenmesi gerekti─čini dü┼čünüyorum.Böylece hem bu koda daha h─▒zl─▒ ula┼č─▒labilir hem de yeni admin olan arkada┼člara da kolayl─▒k olur.

• Jeremy

oda adminlerinin istatistik için insanl─▒klar─▒ndan taviz vermemesini öneririm.

• Pinamonti

Jeremy +1

• Mikic

ÔÇőÔÇőÔÇőÔÇőÔÇőÔÇőÔÇőMaçlardan önce, tak─▒m oyuncular─▒n─▒n biriyle röportaj yap─▒l─▒p maçtan 1-2 saat önde dcde payla┼č─▒lmal─▒. Maçlardan 1-2 gün sonra da gazete ç─▒kart─▒lmal─▒d─▒r.

• c11

YouTube kanal─▒na eklenen videolar─▒n alt─▒na maç─▒ anlatan ve yorumlayan üyelerin nickleri aç─▒kça yaz─▒ls─▒n ,bazen söylemeyi unutuyorlar veya söylediklerinde anla┼č─▒lm─▒yor

• adil

Selamlar. Son gunlerde odalara sik sik giriyorum ve gozlemledigim biseyi anlaticam kisaca. Admin arkadaslar odaya geliyo, kendileri zaten iyi. Ben de dunyanin en iyi topcusuyum triplerine girmiycem ama iyi oynadigimi dusunuyorum. Istisnasiz 1-2 kisi ise odanin duzeyinin oldukca asagisinda oluyor. Admin arkadaslar ayip olmasin diye atmiyorlar bu kisileri ama olaya su acidan bakmanizi rica edicem. Adminler zaten kendi tanidiklari ile o odada oluyor, biz de onlara karsi bu dusuk seviye (oyun seviyesini kastederek soyluyorum) insanlarla mucadele etmeye calisiyoruz. Sonuc zaten husran, haliyle odanin rekabetini eglencesini alip goturuyo bu arkadaslarin varligi. Bariz bi sekilde acemi olan ve odanin cok cok altinda yetenege sahip olan arkadaslari kibarca kicklemek o odayi guzellestirmez mi? Hem odadaki rekabet artar, hem de insanlar "bosa kurek cekmek istemiyorum" diye dusunup odadan cikmaz. Emin olun acemi arkadaslar da odada oyun olarak ezilirken eglenmiyordur, kimsenin fake ustune fake calim ustune calim yemekten zevk alacagini sanmiyorum. Simdi "bu arkadas nasil ogrensin o zaman?" diyeceksiniz, dedigim gibi odanin gercekten cok altinda kalan oyuncular atilabilir. Her hata yapani ya da odanin duzeyinin bir tik altinda olani uzaklastirmanizi inanin sizden kimse talep etmez zaten. Ama adam daha oyuncuyu suremiyosa bi zahmet kendisine uygun bir odada oynamaya calissin. Umarim derdimi anlatabilmisimdir. Tesekkurler

• x_Grados_x

hesab─▒m─▒ nas─▒l onaylatabilirim söylermisiniz ?? kick at─▒p duruyo B.O.T yard─▒m !!

• benoes

v4 ligi istiyoruz @đ╗ĐÄđ┤đŞđŻđ░

• c11

Bir önceki önerime çok bir tepki gelmedi,olsun gördü─čüm ┼čeyleri yazmaya devam edece─čim :). Discord da #duyurular bölümüne oynanacak maçlar─▒n saatleri (wc ler dahil) ve wc kullanan tak─▒mlar yaz─▒l─▒rsa ,yani #duyurular daha aktif kullan─▒l─▒rsa daha verimli olur .Te┼čekkürler.

• benoes

yeni sezonun ismi mer turgut çak─▒r & eren aç─▒kgöz sezonu olabilir

• benoes

y─▒l─▒n oyuncusu seçilir kazanana 1 ayl─▒k adminlik verilir

• benoes

gol müziklerini tak─▒mlar belirlesin

• kereste

mavi tak─▒mdayken afk kal─▒nm─▒yor! sadece k─▒rm─▒z─▒ tak─▒mdayken ya da specteyken kal─▒nabiliyor

• Fizzy

Selamun aleykum say─▒n adminler.Bugün Mrs  Odas─▒nda Olan s─▒k─▒nt─▒dan bahsedicem.Mrs Oyunundaki kurallara uyulmuyor.Bunla ilgilenirseniz seviniriz

• ÔÖĽXsouLiXÔÖĽ

@đ╗ĐÄđ┤đŞđŻđ░ 2-3 haftad─▒r dcde banl─▒y─▒m sebebinide bilmiyorum art─▒k aç─▒labilirmi rica ediyorum hiçbir dc kural─▒n─▒ ihlal etmedim

Bir cevap yaz─▒n

Bu konuyu cevaplamak istiyorsan─▒z ├╝ye giri┼či yap─▒n ve ya kay─▒t olun.