• Ciciku┼č

Selamlar!

Aç─▒lan 4v4 odas─▒ ve odan─▒n kurallar─▒ gere─či k─▒sa bir yaz─▒ yazma gere─či duyduk, zira toplulu─čumuzun k─▒smen al─▒┼č─▒k olmad─▒─č─▒ bir oyun türü.
    ┼×uanl─▒k test a┼čamas─▒nda olan oda say─▒s─▒ gösterilen ilgiye göre artacakt─▒r.

Oda'da 3v3 odas─▒nda oldu─ču gibi 3 Dakika - 3 Gol limiti olacakt─▒r ve maçlar 4v4 ┼čeklinde oynanacakt─▒r.

Gelelim yeni aç─▒lan odam─▒zda ki en önemli kurala; 3 Defans kural─▒ aktif olacakt─▒r. Günümüz haxball'unda tüm topluluklarda 4v4 maçlar─▒ 3 defans kural─▒ ile oynan─▒r.

Peki nedir bu 3 Defans kural─▒?
    K─▒saca bilgilendirmek gerekirse; Red tak─▒m─▒ Blue tak─▒m─▒'n─▒n yar─▒ sahas─▒ndaysa Blue tak─▒m─▒'n─▒n Forveti olan ki┼či a┼ča─č─▒da verilecek olan çizgiyi geçmeyecek ┼čekilde ilerde duracak, topa veya Red tak─▒m oyuncular─▒na  dokunamayacakt─▒r.

Peki hangi durumlarda Blue tak─▒m─▒'n─▒n forveti 3 defansa müdahale edebilir?
    Red tak─▒m─▒ Blue tak─▒m─▒'n─▒n yar─▒ sahas─▒ndayken Blue tak─▒m─▒'n─▒n oyuncusu ileri do─čru topu att─▒─č─▒nda top Red tak─▒m─▒'n─▒n DM'sinin yeti┼čemeyece─či yere dü┼čtü─čünde Blue tak─▒m─▒'n─▒n forveti 3 defansa girebilir. (Abartmadan)

Red tak─▒m─▒ Blue tak─▒m─▒'n─▒n yar─▒ sahas─▒ndayken Red tak─▒m─▒'n─▒n DM'si topu arkas─▒na do─čru yani kendi kalesine do─čru ald─▒─č─▒nda Blue Tak─▒m─▒'n─▒n forveti topu almaya gidebilir. (Ancak Red tak─▒m─▒'n─▒n DM'si topu arkas─▒na ald─▒─č─▒nda Blue tak─▒m─▒'n─▒n forveti topu alamazsa ve Red tak─▒m─▒n─▒n DM'si topu tekrar kontrol etmesi halinde Blue tak─▒m─▒'n─▒n forveti müdahaleyi b─▒rakmal─▒d─▒r.)

Bunun d─▒┼č─▒nda o an 4v4 odas─▒nda bulunan adminler, kas─▒tl─▒ bir ┼čekilde 3 defans─▒ bozan, uygulamayan, uyar─▒ld─▒─č─▒ halde bile 3 defans kural─▒n─▒ hiçe say─▒p oynamaya devam eden ki┼čileri odadan uzakla┼čt─▒rabilir.

Umar─▒m yaz─▒m─▒z baz─▒ sorunlar─▒n önüne geçecek ┼čekilde izah edilmi┼čtir. Herkese mutlu geceler!

3 Defans kural─▒nda ismi geçen çizgi s─▒n─▒r─▒:

• ۬ęýä▒

Peki.

• fatcat

gerçekten mükemmel bi yaz─▒ olmu┼č ba┼čar─▒lar─▒n─▒n devam─▒n─▒ ┼čey yap─▒yorum.

• Lakluk┼či

ciciku┼č bende bi tak─▒mda oynamak istiyorum

• xcgn

1 kere full görmedim oday─▒

• CJ­čÉô

Bilimsel makaleleri bu kadar incelemiyorum ellerinize sa─čl─▒k.

Bir cevap yaz─▒n

Bu konuyu cevaplamak istiyorsan─▒z ├╝ye giri┼či yap─▒n ve ya kay─▒t olun.